Leader
Leader
02 شهریور 1398 ساعت 13:28


رکوردشکنی زائران ایرانی/ تردد ۲ میلیون و ۳۴۶ هزار نفردر پیاده‌روی اربعین

معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور آخرین آمار مربوط به تردد زائران ایرانی به کشور عراق از طریق سه گذرگاه مرزی مهران، شلمچه و چذابه ویژه ایام اربعین را ۲ میلیون و ۳۴۶ هزار نفر اعلام کرد.

داریوش امانی در جریان بازدید از مرز چذابه اظهارداشت: از ابتدای سفر زائران اربعین تعداد یک میلیون و 367 هزار و 182 نفر از طریق مرز مهران، 690 هزار و 439 نفر از گذرگاه مرزی شلمچه و تعداد 305 هزار و 31 نفر از مرز چذابه تردد داشته اند.

وی تعداد خروجی از مرز شلمچه را 507 هزار و 903 نفر و ورود را 182 هزار و 536 نفر عنوان کرد و گفت: همچنین خروجی ثبت شده از چذابه 331 هزار و 909 نفر بوده که تاکنون 73 هزارو 113 نفر به کشور بازگشته اند.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور یادآور شد: به منظور جابجایی مسافر تاکنون 21 هزار و 982 سرویس ارائه شده است.

امانی با اشاره به افزایش ظرفیت پارکینگ ها در پایانه های مرزی، عنوان کرد: زیرساخت ها امسال نسبت به گذشته بهبود داشته ولی با این وجود تلاش می شود تا برخی از نواقص در پایانه ها طی سال آینده رفع شود.

معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور ظرفیت پارکینگ های اربعین در مهران را 120 هزار خودرو در 100 هکتار اعلام کرد و گفت: همچنین این ظرفیت در شلمچه54 هزار و مرز چذابه 37 هزار خودرو است.

وی همچنین در پاسخ به برخی انتقادات در خصوص ترافیک شدید زائران در منطقه صفر مرزی و ورود به پایانه ، گفت: زائران طی 20 روز به عتبات عزیمت کرده اند و طی 2 تا سه روز قصد بازگشت به داخل کشور را دارند و این امر باعث ایجاد ترافیک در این حوزه شده و این موضوع یک امر طبیعی است.

امانی در بخش دیگری از بازدید خود از پایانه چذابه به نصب دوربین های پلاک خوان در پارکینگ ها اشاره کرد و افزود: دوربین های نصب شده این امکان را دارند که مشخص کند ترددهای انجام شده از کدام استانهای کشور به پایانه ها انجام شده است.

گفتنی است، تاکنون مبلغ 300 میلیارد ریال در پایانه چذابه جهت ایجاد زیرساخت های لازم هزینه شده است.

دستور تولیت آستان قدس رضوی برای استمرار خدمت رسانی آستان به زائران اربعین تا پایان هفته

تولیت آستان قدس رضوی رضوی در پی افزایش هزینه های سفر زائران اربعین تأکید کرد: خدمت رسانی خدام آستان قدس رضوی در هشت مرز ایران و پنج نقطه عراق بویژه مرز مهران تا پایان هفته جاری استمرار خواهد داشت.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی اظهار کرد: آستان قدس رضوی امسال علاوه بر مرز مهران در مرزهای خسروی، شلمچه، میرجاوه، دوغارون، آستارا و بازرگان حضور فعال داشته و در عراق با برپایی مواکب امام رضا(ع) در کربلا، کاظمین و سامرا با حضور 2000 نفر از خدام، خدمات مورد نیاز زائران را ارائه می‌کنند.

وی با اشاره به افزایش هزینه‌های سفر زائران اربعین افزود: در پی افزایش هزینه‌های سفر زائران اربعین تأکید کرده‌ایم تا خدمت‌رسانی خدام آستان قدس رضوی در هشت مرز ایران و پنج نقطه عراق به ویژه مرز مهران تا پایان هفته جاری استمرار داشته باشد.

وی تصریح کرد: خدمات آستان قدس رضوی در مرز مهران به دلیل جمعیت فراوان و حجم بالای تردد زائران همچون سنوات گذشته برقرار است  و روزانه به 5 هزار زائر خدمات متنوع پزشکی، درمانی، فرهنگی، اسکان و تغذیه با به‌کارگیری 1000 خادم ارائه می شود.

گفتنی است، 2 هزار خادمان بارگاه علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) همزمان با ایام اربعین حسینی در مرزهای میرجاوه، تایباد، آستارا، بیله سوار و بازرگان با برپایی موکب به زائران ورودی به کشور و در مرزهای مهران، شلمچه و چذابه به زائران خروجی از ایران خدمات رفاهی و فرهنگی ارائه می‌دهند.

پخت و توزیع بیش از 600 هزار غذای گرم در مرزهای مذکور و موکب های آستان قدس از دیگر خدمات در این ایام بوده است.

همچنین موکب‌های آستان قدس رضوی در سه شهر کربلا، سامرا، کاظمین و همچنین نزدیک مرز شلمچه در کشور عراق به ارائه خدمات رفاهی به زائران امام حسین(ع) پرداختند.

بیمارستان سیار رضوی نیز با حضور 120 پرستار و نیروی پشتیبانی و نیز 30 پزشک متخصص و فوق تخصص در زمینه های مختلف، در عمود 603 روزانه به هشت هزار زائر خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می کردند.

در مسیر نچف به کربلا در حال خدمت رسانی می باشد؛ گزارش تصویری/ موکب درمانی احباب الرضا(ع) استان گلستان

موکب درمانی احباب الرضا(ع) استان گلستان به عنوان بزرگترین موکب درمانی با کادری مجرب در مسیر پیاده روی نجف به کربلا در حال خدمت رسانی به زائران گرامی حضرت امام حسین (ع) می باشد.

به گزارش گلستان ما، موکب درمانی احباب الرضا(ع) استان گلستان به عنوان بزرگترین موکب درمانی واقع شده در پارک متنزه الحسین کربلا شارع العباس منطقه سیدجوده در عمود 1403 قرمز رنگ مسیر پیاده روی نجف به کربلا با کادر درمانی مجرب اعم از ویزیت پزشک عمومی و اورژانس برادر و خواهر، داروخانه، آمبولانس و طب سنتی در حال خدمت رسانی به زائران گرامی حضرت امام حسین (ع) می باشد.

Golestan Mokeb 1

 

Golestan Mokeb 1

Golestan Mokeb 1

Golestan Mokeb 1

Golestan Mokeb 1

Golestan Mokeb 1

Golestan Mokeb 1

Golestan Mokeb 1

برقراری نزدیک به ۲۹ میلیون دقیقه مکالمه تلفنی توسط زائران اربعین

معاون شرکت ارتباطات زیرساخت از برقراری نزدیک به ۲۹ میلیون دقیقه مکالمه تلفنی از سوی زائران ایرانی اربعین حسینی در فاصله روزهای ۲۴ مهرماه تا نهم آبان ماه خبر داد.

اسماعیل رادکانی، درباره آخرین وضعیت ارتباطی زائران اربعین حسینی اظهار داشت: در فاصله زمانی ۲۴ مهرماه تا ۹ آبان ماه جاری نزدیک به ۲۹ میلیون دقیقه مکالمه میان ایران و عراق مبادله شد که سهم مکالمات صادره (از ایران به عراق) ۷۰ درصد و سهم مکالمات وارده (از عراقبه ایران) ۳۰ درصد بوده است.

وی با تاکید براینکه شواهد و گزارش ها نشان می دهد که کیفیت برقراری ارتباطات میان ایران و عراق نسبت به سال گذشته، بسیار بهتر بوده است، افزود: بر مبنای تست های انجام شده و مراقبت دائمی شبکه، مشخص شده است که ترافیک ارتباطی اربعین امسال، در کل شبکه پایدار بوده و اختلال قابل توجهی دیده نشده است.

معاون شرکت ارتباطات زیرساخت با بیان اینکه در ایام راهپیمایی اربعین امسال، پوشش دهی مرزهای دو کشور از نظر ارتباطی، بدون مشکل بوده است افزود: به رغم وقوع طوفان و نیز مشکلات جوی و آب و هوایی، با مشکل خاصی از نظر ارتباطات مواجه نشدیم و اختلالات مقطعی نیز به سرعت رفع شد.

رادکانی پیک ترافیک ارتباطی در ایام اربعین امسال را مربوط به روز یکشنبه ششم آبان ماه عنوان کرد و گفت: در این روز بالغ بر ۳.۵ میلیون دقیقه مکالمه میان ایران و عراق برقرار شد.

مسئول کمیته ارتباطات اربعین میزان مصرف مکالمه زائران اربعین را نسبت به سال گذشته کمتر و میزان مصرف دیتا را بیشتر از سال گذشته اعلام کرد و ادامه داد: حجم مصرف دیتای موبایل توسط زائران ایرانی، امسال دو برابر سال گذشته بود.

وی گفت: کاربران ایرانی در بازه زمانی ۲۴ مهرماه تا هشتم آبان ماه، بیش از ۳۵ ترابایت اینترنت موبایل مصرف کردند و این رقم، جدای از سرویس های اینترنت وای فای و سرویس اینترنت اپراتورهای عراقی است.

رادکانی تاکید کرد: ظرفیت سازی صورت گرفته در زمینه خدمات رومینگ میان ایران و عراق سبب شد که اربعین امسال با کمترین مشکل ارتباطی برای زائران برگزار شود.

تأکید بر "اخلاص در عمل" از رهنمودهای «آیت الله سیستانی» به زائران اربعین

آیت الله سیستانی اظهار داشتند: «ارزش اعمال انسان و برکت در کارهایش، به میزان اخلاصی است که برای خداوند متعال به خرج میدهد، چرا که خداوند تنها عملی را می پذیرد که با اخلاص برای او انجام شود.»

از جمله رهنمودها و توصیه هایی که دفتر آیت العظمی «سید علی سیستانی» مرجعيت عالی دینی خطاب به زائران اربعین امام حسین علیه السلام مطرح کرده اند، تاکید بر اخلاص در عمل می باشد.

«ارزش اعمال انسان و برکت در کارهایش، به میزان اخلاصی است که برای خداوند متعال به خرج میدهد، چرا که خداوند تنها عملی را می پذیرد که با اخلاص برای او انجام شود.» این فرمایشات پاسخ آیت الله سیستانی است به سوال جمعی از مومنانی که خواهان شنیدن فرمایشات پدرانه ایشان در این مناسبت بزرگ بودند تا بهره و پاداش بیشتری را از این مناسبت ببرند.

ادامه بیانات مرجع عالی دینی در این خصوص به شرح زیر است:

«خدا را خدا را در اخلاص، که ارزش و برکت عمل انسان به میزان اخلاص او برای خداوند متعال است؛ زیرا خداوند جز آن عملی را که خالص برای او و پاک از نیّت غیر باشد، نمی‌‌پذیرد. از پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) روایت است که هنگام مهاجرت مسلمانان از مکه به مدینه فرمود: «هر که برای خدا و رسولش هجرت کند، هجرتش به سوی او خواهد بود، و هر که برای بهره‌مندی از دنیا هجرت نماید، سوی دنیا مهاجرت کرده است. خداوند به میزان اخلاص در عمل، پاداش آن را چندان فزونی دهد که تا هفتصد برابر شود و خدا برای هر کس که بخواهد، ﭘاداش مضاعف منظور فرماید.

پس بر زائران است که در مسیر خویش، ذکر خدای متعال را بسیار بگویند و در هر گام و هر عمل خود اخلاص را در نظر داشته باشند و بدانند که خداوند متعال نعمتی همتای اخلاصِ در عقیده و گفتار و رفتار را به کسی عنایت نفرموده است و عمل تهی از اخلاص با پایان زندگی دنیوی تمام می ‌شود، در حالی که عمل مخلصانه، هم در این دنیا و هم پس از آن، جاودان و مبارک خواهد ماند.»

  

برو بالا