Leader
Leader
23 آبان 1398 ساعت 02:58

اجتماع بزرگ «جاماندگان اربعین حسینی» در گلستان برگزار می شود

اجتماع بزرگ جاماندگان اربعین حسینی در گلستان برگزار می شود.

از سنوات قبل پیاده روی و حرکت دسته های عزاداری در روز اربعین حسینی (ع) تحت عنوان «کاروان جاماندگان اربعین» در گلستان برگزار می شود.

هدف از حرکت این کاروان و برگزاری این آئین مذهبی، ضمن لبیک به ندای امام حسین(ع)، هم نوایی با زائران پیاده حرم آن حضرت است.

امسال هم دسته های عزاداری در استان در آستان امامزادگان (ع) اجتماع کرده و آیین عزاداری سالار شهیدان را برگزار می کنند.

مسئول دفتر نمایندگی اوقاف و امور خیریه شهرستان مینودشت از حرکت دسته های عزاداری و پیاده روی تحت عنوان کاروان جاماندگان اربعین حسینی (ع) از آستان مقدس امامزاده جعفر(ع) مینودشت تا حرم حضرت یحیی بن زید(ع) گنبد همزمان با روز اربعین خبرداد.

جعفر ذوبی سرابی بیان کرد: همه ساله همزمان با روز اربعین حسینی(ع) دسته های عزاداری و پیاده روی از شهرستان های اطراف مینودشت با جمعیتی بیش از ۱۰ هزار نفر تحت عنوان «کاروان جاماندگان اربعین حسینی(ع)» پس از تجمع در آستان مقدس امامزاده جعفر(ع) شهرستان مینودشت در صبح روز اربعین، حرکت خود را به سمت حرم مطهر حضرت یحیی بن زید(ع) شهرستان گنبد آغاز می کنند.

وی ادامه داد: در طول مسیر با برپایی موکب هایی ضمن ارائه خدمات مذهبی، فرهنگی و غیره از این کاروان با توزیع غذا، آب آشامیدنی و چای پذیرایی می شود.

ذوبی سرابی گفت: دسته های عزاداری پس از رسیدن به حرم مطهر حضرت یحیی بن زید(ع) به عزاداری و سینه زنی می پردازند و نماز ظهر هم با جمعیتی عظیم در حرم مطهر برگزار می شود.

تجمع کاروان جاماندگان در آستان مقدس امامزاده سلیمان (ع) گرگان

همچنین رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه دو شهرستان گرگان از تجمع کاروان بزرگ «جاماندگان اربعین» در آستان مقدس امامزاده سلیمان(ع) همزمان با روز اربعین حسینی(ع) خبر داد.

مهدی خوزین بیان کرد: همزمان با روز اربعین حسینی(ع) دسته های عزاداری و پیاده روی از روستاهای قلعه محمود، لاملنگ، هاشم آباد و غیره به سمت آستان مقدس امامزاده سلیمان(ع) گرگان حرکت کرده و در آنجا به عزاداری سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) می پردازند.

وی همچنین به اجرای برنامه های متنوع دیگر در روز اربعین و در آستان مقدس امامزاده سلیمان(ع) اشاره کرد و افزود: قرائت قرآن کریم، قرائت زیارت اربعین، سخنرانی مذهبی و صرف نهار از جمله این برنامه هاست.

وی در ادامه گفت: این آئین مذهبی با همکاری اوقاف و امور خیریه ناحیه دو گرگان، سپاه، مجموعه دهیارهای روستاهای اطراف، هیئات مذهبی و هیات امنای آستان مقدس امامزاده سلیمان (ع) برگزار خواهد شد.

تجمع جاماندگان اربعین در کردکوی

همچنین علی کریمی، رئیس اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان کردکوی بیان کرد: همزمان با روز اربعین حسینی(ع) دسته های عزاداری و پیاده روی با جمعیت بیش از دو هزار نفر پس از تجمع در مسجد امام خمینی شهرستان کردکوی با هدف هم نوایی با زائرین پیاده حرم حسینی(ع) به سمت آستان مقدس امامزاده ابراهیم (ع) روستای النگ حرکت کرده و در آنجا به عزاداری سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) می پردازند.

  

برو بالا