Leader
Leader
19 آذر 1398 ساعت 20:31

هزینه پارکینگ برای زائران اربعین در ازای هر روز به ۵۰۰۰ تومان کاهش یافت!

 

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ همزمان با آغاز حرکت زائران اربعین حسینی به سمت مرزهای کشور، برخی مشکلات در خدمات‌دهی‌ و هزینه‌تراشی‌های بی‌مورد موجب آزردگی زائران شده که نمونه اخیر آن اخذ ورودی  50 هزار تومانی بابت هزینه پارکینگ در پایانه مرزی چزابه بود.

بعد از انتشار خبر ورودیه 50 هزار تومانی برای پارکینگ مرز  چزابه از سوی باشگاه خبرنگاران تسنیم، سخنگوی ستاد مرکزی اربعین حسینی و فرماندار دشت آزادگان بر پیگیری قاطع این مسئله و برخورد جدی با خاطیان تاکید کردند.

عبدالرضا سعیدی نیا؛ فرماندار دشت آزادگان پس از بررسیهای لازم درباره قیمتهای ورودی و شبانه‌روزی پارکینگهای چزابه که مورد انتقاد شدید مردم قرار گرفت، اظهار کرد: امروز بعد از انتشار خبر قیمتهای نامناسب پارکینگهای چزابه به بازدید از این نقاط مبادرت کردیم.

وی ادامه داد: دست‌اندرکاران پارکینگها در توجیه عمل خود اذعان کردند که مبلغ ورودی 50 هزار تومانی در اصل به‌صورت ودیعه از زائران گرفته می‌شود و قیمت واقعی پارکینگها در هر 24 ساعت 5 هزار تومان است.

فرماندار دشت آزادگان ادامه داد: مسئولان پارکینگها تاکید داشتند که این پول ودیعه (ورودی 50 هزار تومان) در زمان بازگشت زائران مورد حسابرسی قرار می‌گیرد و با توجه به حساب صورت گرفته مابه‌التفاوت به آنها پرداخت می‌شود یا اگر تعداد روزهای بهره‌گیری از پارکینگها بیش از مبلغ دریافت شده باشد، باقی مبلغ پارکینگ (مبلغ بیش از 50 هزار تومان) از زائران گرفته می‌شود!

سعیدی‌نیا تاکید کرد: با تذکری که به مسئول پارکینگها داده شد این مبلغ ورودی 50 هزار تومان که در حقیقت با توجیه آنها پول ودیعه محسوب می‌شد، از چرخه پارکینگهای چزابه حذف شد و طبق همان تعرفه واقعی زائران باید بابت هر 24 ساعت فقط حدود 5 هزار تومان  پرداخت کنند و پولی اضافه‌تر را به پارکینگها ندهند.

وی درباره این مسئله که زائران اربعین حسینی از نرخهای تعیین شده برای پارکینگهایی که در واقع گوشه‌ای از بیابان هستند و هیچ یک از امکانات پارکینگ را ندارند اما برای هر روز 5 هزار تومان از زائر دریافت می‌شود، گفت: پارکینگها در چزابه زیرنظر همیاری شهرداری است و آنها نیز فعالیتهایی همانند دیوارکشی، استخدام کارگر و نگهبانی را انجام داده‌اند که در اصل این مبلغ برای ارائه خدمات گرفته می‌شود!

فرماندار دشت آزادگان توضیح داد: نگهبانی از خودروی زائران اربعین حسینی در پارکینگهای چزابه به‌صورت تمام‌وقت انجام می‌گیرد که این برنامه‌ریزیها نیز برای آسایش و رفاه زائران خواهد بود.

سعیدی‌نیا با بیان اینکه امکانات لازم برای استقبال از زائران اربعین حسینی فراهم است، اظهار کرد: ظرفیت پارکینگهای خودروهای زائران اربعین حسینی حدود 50 هزار دستگاه در نظر گرفته شده است.

 

  

برو بالا