Leader
Leader
02 شهریور 1398 ساعت 14:20

تأکید بر "اخلاص در عمل" از رهنمودهای «آیت الله سیستانی» به زائران اربعین

آیت الله سیستانی اظهار داشتند: «ارزش اعمال انسان و برکت در کارهایش، به میزان اخلاصی است که برای خداوند متعال به خرج میدهد، چرا که خداوند تنها عملی را می پذیرد که با اخلاص برای او انجام شود.»

از جمله رهنمودها و توصیه هایی که دفتر آیت العظمی «سید علی سیستانی» مرجعيت عالی دینی خطاب به زائران اربعین امام حسین علیه السلام مطرح کرده اند، تاکید بر اخلاص در عمل می باشد.

«ارزش اعمال انسان و برکت در کارهایش، به میزان اخلاصی است که برای خداوند متعال به خرج میدهد، چرا که خداوند تنها عملی را می پذیرد که با اخلاص برای او انجام شود.» این فرمایشات پاسخ آیت الله سیستانی است به سوال جمعی از مومنانی که خواهان شنیدن فرمایشات پدرانه ایشان در این مناسبت بزرگ بودند تا بهره و پاداش بیشتری را از این مناسبت ببرند.

ادامه بیانات مرجع عالی دینی در این خصوص به شرح زیر است:

«خدا را خدا را در اخلاص، که ارزش و برکت عمل انسان به میزان اخلاص او برای خداوند متعال است؛ زیرا خداوند جز آن عملی را که خالص برای او و پاک از نیّت غیر باشد، نمی‌‌پذیرد. از پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) روایت است که هنگام مهاجرت مسلمانان از مکه به مدینه فرمود: «هر که برای خدا و رسولش هجرت کند، هجرتش به سوی او خواهد بود، و هر که برای بهره‌مندی از دنیا هجرت نماید، سوی دنیا مهاجرت کرده است. خداوند به میزان اخلاص در عمل، پاداش آن را چندان فزونی دهد که تا هفتصد برابر شود و خدا برای هر کس که بخواهد، ﭘاداش مضاعف منظور فرماید.

پس بر زائران است که در مسیر خویش، ذکر خدای متعال را بسیار بگویند و در هر گام و هر عمل خود اخلاص را در نظر داشته باشند و بدانند که خداوند متعال نعمتی همتای اخلاصِ در عقیده و گفتار و رفتار را به کسی عنایت نفرموده است و عمل تهی از اخلاص با پایان زندگی دنیوی تمام می ‌شود، در حالی که عمل مخلصانه، هم در این دنیا و هم پس از آن، جاودان و مبارک خواهد ماند.»

  

برو بالا