Leader
Leader
29 دی 1398 ساعت 14:06

دستور تولیت آستان قدس رضوی برای استمرار خدمت رسانی آستان به زائران اربعین تا پایان هفته

تولیت آستان قدس رضوی رضوی در پی افزایش هزینه های سفر زائران اربعین تأکید کرد: خدمت رسانی خدام آستان قدس رضوی در هشت مرز ایران و پنج نقطه عراق بویژه مرز مهران تا پایان هفته جاری استمرار خواهد داشت.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی اظهار کرد: آستان قدس رضوی امسال علاوه بر مرز مهران در مرزهای خسروی، شلمچه، میرجاوه، دوغارون، آستارا و بازرگان حضور فعال داشته و در عراق با برپایی مواکب امام رضا(ع) در کربلا، کاظمین و سامرا با حضور 2000 نفر از خدام، خدمات مورد نیاز زائران را ارائه می‌کنند.

وی با اشاره به افزایش هزینه‌های سفر زائران اربعین افزود: در پی افزایش هزینه‌های سفر زائران اربعین تأکید کرده‌ایم تا خدمت‌رسانی خدام آستان قدس رضوی در هشت مرز ایران و پنج نقطه عراق به ویژه مرز مهران تا پایان هفته جاری استمرار داشته باشد.

وی تصریح کرد: خدمات آستان قدس رضوی در مرز مهران به دلیل جمعیت فراوان و حجم بالای تردد زائران همچون سنوات گذشته برقرار است  و روزانه به 5 هزار زائر خدمات متنوع پزشکی، درمانی، فرهنگی، اسکان و تغذیه با به‌کارگیری 1000 خادم ارائه می شود.

گفتنی است، 2 هزار خادمان بارگاه علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) همزمان با ایام اربعین حسینی در مرزهای میرجاوه، تایباد، آستارا، بیله سوار و بازرگان با برپایی موکب به زائران ورودی به کشور و در مرزهای مهران، شلمچه و چذابه به زائران خروجی از ایران خدمات رفاهی و فرهنگی ارائه می‌دهند.

پخت و توزیع بیش از 600 هزار غذای گرم در مرزهای مذکور و موکب های آستان قدس از دیگر خدمات در این ایام بوده است.

همچنین موکب‌های آستان قدس رضوی در سه شهر کربلا، سامرا، کاظمین و همچنین نزدیک مرز شلمچه در کشور عراق به ارائه خدمات رفاهی به زائران امام حسین(ع) پرداختند.

بیمارستان سیار رضوی نیز با حضور 120 پرستار و نیروی پشتیبانی و نیز 30 پزشک متخصص و فوق تخصص در زمینه های مختلف، در عمود 603 روزانه به هشت هزار زائر خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می کردند.

  

برو بالا