Leader
Leader
25 مهر 1398 ساعت 03:31

2500 موکب ایرانی در عراق فعال است

در حال حاضر هم بیش از 2500 موکب ایرانی در عراق فعال است و شوق خدمت دارند اما نبود تعدادی از موکب‌های ایرانی خللی در پذیرایی زائران اربعین پیش نمی‌آورد.

دبیر ستاد مردمی طریق الحسین (ع) استان اصفهان اظهار داشت: بیشتر افرادی که از مرزهای شرقی و به صورت زمینی وارد می‌شوند قشر مستضعف جامعه هستند و سختی‌های زیادی از جمله معطلی 15 روزه در خاک پاکستان دارند تا وارد ایران شوند وقتی وارد شدند در مرز و طول مسیری که به شلمچه و سایر مسیرها برسند به صورت توریستی با آنها برخورد می‌شود و هزینه باید بپردازند.

وی ادامه داد: اصل میزبانی مخصوص مردم عراق است و برای زائران کم نمی‌گذارند و در حال حاضر هم بیش از 2500 موکب ایرانی در عراق فعال است و شوق خدمت دارند اما نبود تعدادی از موکب‌های ایرانی خللی در پذیرایی زائران اربعین پیش نمی‌آورد، این در حالی است که در کشور ایران و مرزهای شرقی و مسیر منتهی به این نقاط با حداقل موکب‌های پذیرایی مواجه هستیم.

مقیمی با اشاره به ضرورت برپایی موکب در داخل کشور، اظهار داشت: تا دو سه سال اخیر هیچ موکبی در داخل ایران هنگام اربعین وجود نداشت، ضرورت دارد به عنوان ایران اسلامی و کسانی که شوق خدمت به زائران اباعبدالله الحسین (ع) را داریم از زائرانی که مهمان کشور ما هستند به حکم وظیفه اخلاقی استقبال کنیم و هزینه‌های زائر را در این سفر به حداقل برسانیم.

  

برو بالا