Leader
Leader
20 مهر 1397 ساعت 06:34

ثبت نام بیش از ۱۱ هزار گلستانی برای زیارت اربعین حسینی

سیدعلی میرقاسم پور اظهار کرد: تا دوشنبه ۱۰ هزار و ۵۴۰ زائر ویزا خود را برای این سفر معنوی دریافت کردند.

وی افزود: تمامی زائرین گلستانی اربعین از پایانه مرزی مهران خارج می شوند.

مدیرکل حج و زیارت گلستان تصریح کرد: ۶۰ درصد زائرین در سامانه سماح رفت وآمد خود را از طریق اتوبوس انتخاب کردند.

به گفته وی، قیمت بلیت برای اتوبوس ها در پایانه اتوبوس رانی گرگان تا مرز مهران بین ۱۰۰ تا ۱۳۰ هزار تومان است.

زائران اربعین حسینی بیمه می شوند

زائرانی که نسبت به ثبت نام و اخذ ویزای کشور عراق از طریق سامانه «سماح» سازمان حج و زیارت اقدام کنند، با پرداخت ۱۵ هزار تومان حق بیمه، تحت پوشش بیمه های عمر، حوادث و درمان قرار می گیرند.
یک شرکت بیمه ای با صدور بخشنامه ای به تمامی شعب و مراکز خود تاکید کرده است که پوشش تعهدات این بیمه نامه برای هر یک از بیمه شدگان شامل پرداخت غرامت فوت به هر علت (عمر زمانی) به مبلغ ۳۵۰ میلیون ریال، پرداخت غرامت فوت ناشی از حادثه به مبلغ یک میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال و پرداخت غرامت نقص عضو یا ازکارافتادگی دائم کلی یا جزئی ناشی از حادثه حداکثر ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال است.

پرداخت هزینه های درمانی بستری بیمارستانی و اعمال جراحی به علت بیماری یا حوادث حداکثر ۲۵۰میلیون ریال، پرداخت هزینه های درمانی سرپایی و پاراکلینیکی به علت بیماری یا حوادث همانند انجام نوار قلب، رادیولوژی، آزمایش ها، اورژانس، گچ گیری و نظایر آن تا سقف ۲۵ میلیون ریال از دیگر تعهدات این شرکت بیمه ای برای زائران اربعین است.

همچنین در این بیمه نامه تعهد پرداخت هزینه های نقل وانتقال پیکر هر یک از بیمه شدگان فوت شده به هر علت، از عراق یا شهرهای ایران به شهر محل اعزام متوفی، از محل تعهدات فوت به هر علت و پرداخت هزینه های مربوط به نقل وانتقال بیمار یا مصدوم از عراق یا شهرهای ایران به شهر محل اعزام بیمه شده از محل تعهدات بستری و اعمال جراحی دیده شده است.

بر اساس این گزارش، مدت پوشش بیمه ای هر یک از بیمه شدگان حداکثر مدت ۳۰ روز است که این زمان در مسیرهای زمینی از فاصله ۲۰ کیلومتری پایانه های مرزی رسمی جمهوری اسلامی ایران و در مرزهای هوایی از زمان ورود به خاک کشور عراق آغاز و در طول مدت اقامت در شهرهای نجف اشرف، کربلای معلی، کاظمین، سامرا و مسیرهای منتهی به آن ها ادامه دارد.

در مرزهای زمینی نیز این تعهدات پس از خروج از خاک عراق و ورود به ایران تا فاصله ۲۰ کیلومتری پس از پایانه مرزی و در مرزهای هوایی پس از خروج بیمه شده از خاک عراق و ورود به ایران خاتمه می یابد، مشروط بر اینکه مدت مذکور از ۳۰ روز بیشتر نباشد.

بنابراین گزارش، پارسال بیش از ۲ میلیون ایرانی برای حضور در آیین جهانی اربعین حسینی (ع) راهی عتبات عالیات شدند و پیش بینی می شود همیین تعداد از هموطنان در این آیین سوگواری شرکت کنند.

در تقویم رسمی امسال، روز اربعین مصادف با هشتم آبان ماه است اما هموطنان از حدود یک هفته قبل سفر خود را به مقصد کربلای معلا آغاز می کنند.

خدمات خروج موقت خودرو برای زائرین اربعین رایگان شد

گمرک ایران از رایگان شدن خدمات خروج موقت خودرو برای زائرین اربعین حسینی در گمرک غرب تهران خبر داد.

روابط عمومی گمرک ایران، گمرک غرب تهران اعلام کرد: با همکاری شرکت تعاونی مصرف کارکنان گمرک و شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی تمامی مراحل تشریفات خروج موقت خودرو برای زائرین عتبات عالیات برای اربعین حسینی رایگان انجام می‌شود.

در اطلاعیه گمرک غرب تهران در این خصوص آمده است: با عنایت به اینکه سیل عظیم عاشقان سرور و سالار شهیدان در ایام اربعین حسینی عازم کشور عراق و کربلای معلی می‌باشند، در جهت هر چه باشکوه‌تر برگزار شدن این برنامه عظیم، گمرک غرب تهران با همکاری شرکت تعاونی مصرف کارکنان گمرک و شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی غرب تهران تمامی مراحل انجام تشریفات گمرکی خروج موقت خودرو (کابوتاژ) را به صورت کاملاً رایگان و در خارج از ساعت اداری نیز به مراجعه‌کنندگان محترم و خادمین آن امام بزرگوار خدمات ارائه می‌نماید.

تولیت آستان قدس رضوی: مشکلات اقتصادی مانع حضور مردم در مراسم اربعین حسینی نمی شود

تولیت آستان قدس رضوی گفت: اگر چه مردم یا مشکلات اقتصادی مواجه هستند اما رونق مراسم اربعین حسینی در سال جاری به دلیل ارادت به امام حسین(ع) بیشتر خواهد بود.

به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی بعدازظهر سه شنبه در مراسم بدرقه خادمان اربعین حسینی که در صحن انقلاب حرم مطهر رضوی برگزار شد اظهارکرد: بدرقه مسافران کربلا بسیار زیبا و خاطره انگیز است زیرا این افراد می خواهند اربعینی را در عراق بیافرینند که امیدی برای همه دلدادگان اهل بیت(ع) در عالم خواهد بود.

وی افزود: حضور باشکوه زائران در پیاده روی عظیم اربعین موجب ناامیدی دشمنان خواهد شد و باید گفت اربعین نمادی است تا عاشورا فراموش نشود و این از ویژگی های امام حسین (ع) است که برای ایشان اربعین گرفته می شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: اربعین حسینی باید در تمام زوایایی زندگی شیعیان جلوه داشته باشد و امام عسکری (ع) فرمودند اربعین یکی از نشانه های ایمان به خداوند و دینداری است.

رئیسی گفت: تا زمین زمین است باید برای این مصیبت اشک ریخت و از جنایت هولناکی که بر خاندان اهل بیت(ع) وارد شد باید خون گریه کرد و نه تنها انسان ها بلکه همه هستی برای اباعبدالله اشک می ریزند.

تولیت آستان قدس رضوی تصریح کرد: راهپیمایی اربعین و حضور میلیون ها زائر در این مراسم معنوی که با حضور همه ملت ها همراه است نشانی از جبهه متحد مقاومت علیه استکبار بوده این گردهمایی بزرگ آمادگی برای نبرد با استکبار جهانی است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: امروز برای ملت بزرگ ایران چهلمین سالگرد پیروزی با اربعین حسینی همزمان شده و ما توانستیم ۴۰ سال مقابل استکبار جهانی با الگو گیری از امام حسین(ع) ایستادگی کنیم و جوانان این کشور ۸ سال با ذکر یا اباعبدالله برای حاکمیت دین و ارزش های اسلامی و الهی در جامعه ایثار کردند.

وی گفت: از سال ۴۲ که انقلاب اسلامی از قم آغاز شد و در سال ۵۷ که به سرانجام رسید همه مبارزات با یاد عاشورا رقم خورد و حضور در اربعین برای رقم زدن حماسه آمادگی برای ظهور منجی عالم بشریت است.

رئیسی تصریح کرد: شکوه اربعین کار اراده های سیاسی و دولت ها نیست و بصیریت مردم است که راهپیمایی عظیم اربعین را رقم می زند و هر قدم در این راه یک حج بوده و در دل زائران ایجاد نورانیت می کند.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: امروز پیوند بین ملت ایران و عراق توانست پرونده گروههای تروریستی را در هم بپیچد و آنچه موجب این پیروزی ها شد عشق و ارادات به امام حسین (ع) است و دشمن تلاش می کند بین دو ملت اختلاف ایجاد کند که انان با هوشیاری مردم به اهداف خود نخواهند رسید.

وی تاکید کرد: پیوند بین ملت ایران و عراق حول محور امام حسین(ع) روز به روز قوی تر خواهد شد و از بانک مرکزی تشکر می کنیم که تسهیلات خوبی را برای زائران حسینی در نظر گرفتند. اگر چه مشکلات اقتصادی وجود دارد اما عشق به امام حسین (ع) موجب خواهد شد رونق مراسم اربعین امسال بیشتر از سال های گذشته باشد.

خدمت‌رسانی موکب حضرت زینب(س) مینودشت به زائرین اربعین در کربلا

مسئول موکب حضرت زینب(س) شهرستان مینودشت گفت: این موکب به مدت 11 روز در کربلامعلی به زائران اربعین حسینی خدمت رسانی خواهند کرد.

ابوطالب پسرکلو در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این موکب همانند سایر موکب هایی که از کشورمان برای کمک به مردم عراق جهت خدمت رسانی به زائرین حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، به کربلا اعزام خواهد شد.

وی افزود: در موکب حضرت زینب(س) زمینه اسکان برای یک هزار و 500 نفر فراهم شده و همچنین روزانه برای یک هزار نفر صبحانه، ناهار و شام تدارک دیده شده است.

پسرکلو خاطرنشان کرد: تمامی این امکانات توسط مردم مینودشت مهیا شده است.

مسئول موکب حضرت زینب(س) شهرستان مینودشت بیان کرد: ساعت 8 صبح فردا اولین گروه خدام ما به سمت کربلامعلی حرکت می کنند.

وی گفت: این موکب از 30 مهرماه تا 10 آبان ماه در کربلا معلی به زائرین خدمت رسانی خواهد کرد./ ایسنا

انتهای پیام/

  

برو بالا