Leader
Leader
23 مرداد 1397 ساعت 17:01

مرز خسروی آماده تردد زائران در ایام اربعین حسینی است

سردار تقی مهری رئیس پلیس راهور ناجا در نشست خبری که امروز(یکشنبه) برگزار شد،در رابطه با اقداماتی که در ایام اربعین اجرا می شود، اظهار داشت:در سالهای گذشته هماهنگی بین دستگاه های مختلف باعث تسهیل تردد زائران حسینی شد که امیدواریم امسال هم بتوانیم امکانات را در جاده ها به خصوص جاده های منتهی به مرز از جمله مرزهای شلمچه،مهران وچذابه و مرز خسرویکه امسال برای تردد زائران باز شده است، فراهم کنیم.


وی افزود:کمیته هایی در سطح کشور فعال هستند و بازبینی هایی از مرزهای منتهی به کشور عراق انجام شده است.

ممنوعیت تردد وسایل نقلیه ترانزیتی به عراق

وی گفت:از تاریخ 96/8/10تا 96/8/25تردد وسایل نقلیه ترانزیتی از مرزهای خروجی به کشور عراق ممنوع است.

سردار مهری ادامه داد:در ایام اربعین با سازمان پزشکی قانونی، هلال احمر، اورژانس،شهرداری ها و سازمان راهداری و امداد خودرو ها هماهنگی شده است تا زائران بتوانند  بدون مشکل از این ایام بهره کافی ببرند.

وی گفت: تمام عملیات های عمرانی در محورهای خوزستان، ایلام، کرمانشاه، لرستان، مرکزی و همدان از ۸ تا ۲۵ آبان ماه ممنوع است.

ممنوعیت صدور بارنامه به مقصد 6 استان

سردار مهری گفت: صدور بارنامه توسط شرکت های حمل و نقل از ۱۰ تا ۲۵ آبان به سمت استان های خوزستان، ایلام، کرمانشاه، لرستان، مرکزی و همدان ممنوع است.

زائرین پیاده‌ی اربعین از پماد بی‌حسی استفاده نکنند

 

 

 
به گزارش بهداشت نیوز: ابراهیم انتظاری روز یکشنبه در نشست خبری پنجمین سمینار تازه‌های الکتروتراپی که ۲۵ و ۲۶ آبان ۹۶ در هتل المپیک تهران برگزار می‌شود، اظهار داشت: بهتر است زائران پیاده اربعین از کفش‌های مخصوص که دارای کفه دو تکه هستند، استفاده کنند.

وی افزود: استفاده از کفش با کفه دوتکه برای تقسیم شدن وزن بر روی پنجه و پاشنه مناسب است.

انتظاری با اشاره به اینکه استراحت در پایان پیاده‌روی، بهترین درمان درد ناشی از پیاده‌روی طولانی مدت است، تأکید کرد: ما به هیچ عنوان پمادهای ضد درد حاوی بی‌حسی برای تسکین درد را توصیه نمی‌کنیم زیرا استفاده از این نوع پمادها باعث ایجاد عارضه می‌شود.

 

 

یک توصیه اقتصادی به زائران اربعین

به گزارش مشرق، حجت‌الله عبدالملکی کارشناس مسایل اقتصادی در کانال تلگرامی خود نوشت:

دوستان عزیز، مردم شریف ایران اسلامی و به خصوص عزیزان رسانه ای به سه موضوع توجه داشته باشند:

الف. مهم ترین ابزار سلطه آمریکا بر جهان #دلار است. قدرت سلطه دلار به قدری است که 4000 کلاهک هسته ای آمریکا در مقابل آن هیچ است!!! بدین سبب خرید هر یک دلار پول آمریکایی یعنی افزودن بر قدرت سلطه گری آمریکا!!!

ب. همچنان بسیاری از هموطنان (و به خصوص کاروان ها) برای سفر #اربعین از دلار استفاده می کنند (عموما به عنوان وجوه احتیاطی). این جریان بهانه ای شده است برای افزایش قیمت دلار در هفته های نزدیک به اربعین!

ج. اربعین بهترین نقطه آغاز برای حذف کامل دلار از همه سفرهای خارجی و در ادامه ان شاء الله از همه معاملات خارجی کشور است.

 در این ایام که سفرهای اربعین به اوج خود می رسد، لطفا اربعین_بدون_دلار را ترویج کنید ...

فوت یک زائر در مسیر پیاده‌ روی اربعین

 

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر شهرام مقام عنوان کرد: یک مرد 64 ساله صبح امروز در مسیر پیاده‌روی اربعین در مرز شلمچه دچار ایست قلبی شد.

وی با بیان اینکه این مرد توسط آمبولانس هلال احمر به بیمارستان ولی‌عصر خرمشهر انتقال داده شد، افزود: این فرد در مسیر توسط پرسنل اورژانس احیا شد اما متأسفانه ایست قلبی منجر به فوت وی شد.

 

هزینه پارکینگ برای زائران اربعین در ازای هر روز به ۵۰۰۰ تومان کاهش یافت!

 

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ همزمان با آغاز حرکت زائران اربعین حسینی به سمت مرزهای کشور، برخی مشکلات در خدمات‌دهی‌ و هزینه‌تراشی‌های بی‌مورد موجب آزردگی زائران شده که نمونه اخیر آن اخذ ورودی  50 هزار تومانی بابت هزینه پارکینگ در پایانه مرزی چزابه بود.

بعد از انتشار خبر ورودیه 50 هزار تومانی برای پارکینگ مرز  چزابه از سوی باشگاه خبرنگاران تسنیم، سخنگوی ستاد مرکزی اربعین حسینی و فرماندار دشت آزادگان بر پیگیری قاطع این مسئله و برخورد جدی با خاطیان تاکید کردند.

عبدالرضا سعیدی نیا؛ فرماندار دشت آزادگان پس از بررسیهای لازم درباره قیمتهای ورودی و شبانه‌روزی پارکینگهای چزابه که مورد انتقاد شدید مردم قرار گرفت، اظهار کرد: امروز بعد از انتشار خبر قیمتهای نامناسب پارکینگهای چزابه به بازدید از این نقاط مبادرت کردیم.

وی ادامه داد: دست‌اندرکاران پارکینگها در توجیه عمل خود اذعان کردند که مبلغ ورودی 50 هزار تومانی در اصل به‌صورت ودیعه از زائران گرفته می‌شود و قیمت واقعی پارکینگها در هر 24 ساعت 5 هزار تومان است.

فرماندار دشت آزادگان ادامه داد: مسئولان پارکینگها تاکید داشتند که این پول ودیعه (ورودی 50 هزار تومان) در زمان بازگشت زائران مورد حسابرسی قرار می‌گیرد و با توجه به حساب صورت گرفته مابه‌التفاوت به آنها پرداخت می‌شود یا اگر تعداد روزهای بهره‌گیری از پارکینگها بیش از مبلغ دریافت شده باشد، باقی مبلغ پارکینگ (مبلغ بیش از 50 هزار تومان) از زائران گرفته می‌شود!

سعیدی‌نیا تاکید کرد: با تذکری که به مسئول پارکینگها داده شد این مبلغ ورودی 50 هزار تومان که در حقیقت با توجیه آنها پول ودیعه محسوب می‌شد، از چرخه پارکینگهای چزابه حذف شد و طبق همان تعرفه واقعی زائران باید بابت هر 24 ساعت فقط حدود 5 هزار تومان  پرداخت کنند و پولی اضافه‌تر را به پارکینگها ندهند.

وی درباره این مسئله که زائران اربعین حسینی از نرخهای تعیین شده برای پارکینگهایی که در واقع گوشه‌ای از بیابان هستند و هیچ یک از امکانات پارکینگ را ندارند اما برای هر روز 5 هزار تومان از زائر دریافت می‌شود، گفت: پارکینگها در چزابه زیرنظر همیاری شهرداری است و آنها نیز فعالیتهایی همانند دیوارکشی، استخدام کارگر و نگهبانی را انجام داده‌اند که در اصل این مبلغ برای ارائه خدمات گرفته می‌شود!

فرماندار دشت آزادگان توضیح داد: نگهبانی از خودروی زائران اربعین حسینی در پارکینگهای چزابه به‌صورت تمام‌وقت انجام می‌گیرد که این برنامه‌ریزیها نیز برای آسایش و رفاه زائران خواهد بود.

سعیدی‌نیا با بیان اینکه امکانات لازم برای استقبال از زائران اربعین حسینی فراهم است، اظهار کرد: ظرفیت پارکینگهای خودروهای زائران اربعین حسینی حدود 50 هزار دستگاه در نظر گرفته شده است.

 

  

برو بالا