Leader
Leader
29 اسفند 1397 ساعت 22:39

عکس روز

صوت

فیلم

اعزام ۱۰ هزار پزشک و پرستار برای اربعین حسینی

وزیر بهداشت در حاشیه مراسم اعزام کاروان بهداشت و درمان اربعین حسینی در جمع خبرنگاران گفت: از سازمان اورژانس تشکر می کنم که در ایام اربعین در کنار زائران حضور دارند و به آنها خدمت رسانی می کنند.
افزایش ظرفیت اورژانس عراق در مراسم اربعین

هاشمی با بیان اینکه اربعین حسینی مهم ترین رخداد مذهبی در سراسر جهان است، افزود: با توافق صورت گرفته با وزارت بهداشت عراق، امسال توان و ظرفیت اورژانس و گروه بهداشت برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی افزایش پیدا کرده است.

وی با اشاره به اعزام شماری از نیروهای بهداشتی و درمانی برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی، گفت: امسال ۱۷ هزار نفر در قالب نیروهای فوریت های پزشکی به مناطق مرزی و کشور عراق اعزام می شوند، همچنین نیروهای بهداشتی در قالب ۴۰ گروه بر سلامت زائران نظارت دارند ؛ افزون بر این ۱۰ هزار پزشک متخصص و پرستار در قالب کاروان بهداشت و درمان اربعین حسینی اعزام خواهند شد.

وزیر بهداشت با توصیه به زائران حسینی برای حفظ سلامتی شان گفت: امیدواریم زائرین اربعین حسینی در رانندگی و رفت و آمدها و مصرف خوراکی و آشامیدنی ها مراقب سلامت خود باشند؛ همچنین اصرار نداشته باشند که یک مسیر ۲ روزه را یک روزه طی کنند.

هاشمی با بیان اینکه ارسال دارو و تجهیزات پزشکی کار هر ساله ما در مراسم اربعین حسینی است، گفت: ما همچون سال های گذشته دارو، تجهیزات پزشکی و نیروهای امدادی را برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی اعزام می کنیم و آمادگی کافی برای مراسم امسال فراهم شده است.

وی با اشاره به نقش رسانه ها در بازتاب مراسم اربعین حسینی گفت: بخشی از مراسم اربعین مربوط به شوری است که رسانه ها در دل مردم ایجاد می کنند و رسانه ها در این ثواب بزرگ و خیر جمعی که می تواند به ادامه راه سیدالشهدا کمک کند، شریک هستند.
مسئولیت هلال احمر در عراق برای پوشش بخشی از خدمات درمانی

وزیر بهداشت، اظهار کرد: در حوزه بهداشتی با طرف عراقی هماهنگی های لازم صورت گرفته است و هلال احمر در داخل عراق مسئولیت بخشی از خدمات درمانی را بر عهده دارد و گروه های تخصصی به همراه نیروهای هلال احمر به عراق اعزام می شوند.

هاشمی گفت: نیروهای اورژانس از ۵ تا ۴۵ کیلومتری در مرزها مستقر خواهند بود و اورژانس کشور نظارت خود را بر عملکرد نیروها انجام خواهد داد؛ همچنین گروه های بهداشتی بر اماکن تغذیه ای و مراقبت از سلامت زائران نظارت دارند اما در مراسم اربعین حسینی با این حجم از زائران نظارت کار دشواری بوده و بهتر است زائران خود مراقب سلامتی شان باشند.

  

برو بالا