Leader
Leader
29 اسفند 1397 ساعت 23:06

عکس روز

صوت

فیلم

زائران اربعین حسینی بیمه می شوند

زائرانی که نسبت به ثبت نام و اخذ ویزای کشور عراق از طریق سامانه «سماح» سازمان حج و زیارت اقدام کنند، با پرداخت ۱۵ هزار تومان حق بیمه، تحت پوشش بیمه های عمر، حوادث و درمان قرار می گیرند.
یک شرکت بیمه ای با صدور بخشنامه ای به تمامی شعب و مراکز خود تاکید کرده است که پوشش تعهدات این بیمه نامه برای هر یک از بیمه شدگان شامل پرداخت غرامت فوت به هر علت (عمر زمانی) به مبلغ ۳۵۰ میلیون ریال، پرداخت غرامت فوت ناشی از حادثه به مبلغ یک میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال و پرداخت غرامت نقص عضو یا ازکارافتادگی دائم کلی یا جزئی ناشی از حادثه حداکثر ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال است.

پرداخت هزینه های درمانی بستری بیمارستانی و اعمال جراحی به علت بیماری یا حوادث حداکثر ۲۵۰میلیون ریال، پرداخت هزینه های درمانی سرپایی و پاراکلینیکی به علت بیماری یا حوادث همانند انجام نوار قلب، رادیولوژی، آزمایش ها، اورژانس، گچ گیری و نظایر آن تا سقف ۲۵ میلیون ریال از دیگر تعهدات این شرکت بیمه ای برای زائران اربعین است.

همچنین در این بیمه نامه تعهد پرداخت هزینه های نقل وانتقال پیکر هر یک از بیمه شدگان فوت شده به هر علت، از عراق یا شهرهای ایران به شهر محل اعزام متوفی، از محل تعهدات فوت به هر علت و پرداخت هزینه های مربوط به نقل وانتقال بیمار یا مصدوم از عراق یا شهرهای ایران به شهر محل اعزام بیمه شده از محل تعهدات بستری و اعمال جراحی دیده شده است.

بر اساس این گزارش، مدت پوشش بیمه ای هر یک از بیمه شدگان حداکثر مدت ۳۰ روز است که این زمان در مسیرهای زمینی از فاصله ۲۰ کیلومتری پایانه های مرزی رسمی جمهوری اسلامی ایران و در مرزهای هوایی از زمان ورود به خاک کشور عراق آغاز و در طول مدت اقامت در شهرهای نجف اشرف، کربلای معلی، کاظمین، سامرا و مسیرهای منتهی به آن ها ادامه دارد.

در مرزهای زمینی نیز این تعهدات پس از خروج از خاک عراق و ورود به ایران تا فاصله ۲۰ کیلومتری پس از پایانه مرزی و در مرزهای هوایی پس از خروج بیمه شده از خاک عراق و ورود به ایران خاتمه می یابد، مشروط بر اینکه مدت مذکور از ۳۰ روز بیشتر نباشد.

بنابراین گزارش، پارسال بیش از ۲ میلیون ایرانی برای حضور در آیین جهانی اربعین حسینی (ع) راهی عتبات عالیات شدند و پیش بینی می شود همیین تعداد از هموطنان در این آیین سوگواری شرکت کنند.

در تقویم رسمی امسال، روز اربعین مصادف با هشتم آبان ماه است اما هموطنان از حدود یک هفته قبل سفر خود را به مقصد کربلای معلا آغاز می کنند.

  

برو بالا